10-12 personen • gebak • Bereiding: ca. 40 minuten (+ ca. 1 uur oventijd)

 

75 g Lonka vanille fudge (zak à 225 g)

200 g + 1 el boter (op kamertemperatuur)

300 g + 2 el zelfrijzend bakmeel

150 g witte basterdsuiker

½ tl zout

1 ei

50 g kristalsuiker

3 tl kaneel

2 el custard

1 kg friszure appels (bijv. Elstar)

Verder: vershoudfolie, een springvorm van 24 cm Ø, een deegroller en een bakkwastje

 

  • Verwarm de oven voor op 180 °C (hetelucht 165 °C).
  • Snijd 200 g boter in blokjes.
  • Zeef 300 g bakmeel boven een mengkom en voeg de blokjes boter, basterdsuiker en zout toe. Kneed dit tot een kruimeldeeg.
  • Klop het ei los, voeg hiervan 2/3 deel aan het kruimeldeeg toe en kneed er een stevig deeg van. Laat het deeg, in vershoudfolie verpakt, tot gebruik in de koelkast rusten.
  • Vet intussen de springvorm in met de overige boter en bestuif de vorm met ½ el bakmeel.
  • Roer in een grote kom de kristalsuiker, kaneel en custard door elkaar.
  • Schil de appels, verwijder de klokhuizen en snijd de appels in schijfjes. Schep de appelschijfjes door de kaneelsuiker.
  • Bestuif het werkblad met het overige bakmeel. Neem ¾ deel van het deeg, rol dit uit tot een dunne deeglap en bekleed hiermee de bodem en de rand van de springvorm. Schep de appelvulling in de met deeg beklede springvorm. Rol het overige deeg uit tot een dunne deeglap, snijd hier deegrepen van en leg deze kruislings over de bovenzijde van de taart. Bestrijk met een bakkwastje de deegrepen en deegranden met het overige ei.
  • Bak de appeltaart ca. 50 minuten in het midden van de oven.
  • Snijd de fudge in stukjes en verwarm deze in een steelpan al roerende met 1½ el water tot een dikke caramel en laat deze een beetje afkoelen.
  • Neem de appeltaart uit de oven, besprenkel de bovenzijde van de appeltaart met de nog vloeibare caramel en bak de taart nog 10 minuten in het midden van de oven.
  • Neem de taart uit de oven, laat de taart even staan en verwijder de springvorm.

 

Dit recept is speciaal voor Lonka ontwikkeld door Who's Cooking, Roosendaal.

 

> terug naar Recepten